Zastanawiałeś się kiedyś nad tym z czym związane jest to całe zamieszanie z platformami BPMS, a zwłaszcza z systemem PEGA?
Chętnie Ci pomożemy!
Sprawdź nasze 5 faktów o PEGA, które musisz znać i dowiedz się skąd wynika jej popularność.
1. Szybkie budowanie aplikacjji.
Pega to nowoczesna platforma low-code, która pozwala budować aplikacje kilka razy szybciej niż w przypadku korzystania z języka Java.
Capgemini przygotowało nawet szczegółowe badanie dotyczące prędkości wdrażania rozwiązań. Wnioski były następujące:
- platforma Pega jest 6,4 raza szybsza, niż kodowanie w Javie,
- 8 razy szybsze wprowadzanie jest zmian w aplikacji już po jej zbudowaniu
- natomiast największa dysproporcja występuje we wdrażaniu zmian na urządzeniach mobilnych – korzystanie z Pega jest 40 razy szybsze.
Jeśli więc chcesz zautomatyzować bieżące procesy w swojej organizacji i chcesz to zrobić szybko i skutecznie, platformy niskokodowe są najlepszym możliwym posunięciem.
2. Rozbudowany system zarządzania i potężny silnik decyzyjny
Wszyscy wiemy, że procesy biznesowe w organizacji mogą być bardzo skomplikowane: rozgałęzione przepływy, wiele decyzji które mogą zostać podjęte przez wiele osób oraz zmieniające się warunki, które również determinują wybierane rozwiązania.
Pega pozwala rozbić przepływ procesu, dzieląc go na mniejsze fragmenty, a wszystko to w intuicyjny sposób i bez poświęcania czasu na precyzyjne definiowanie go. Dzięki temu wszystkie sprawy biznesowe mogą zostać zautomatyzowane. Korzystanie z wielu reguł, w szczególności wykorzystując rozbudowany silnik decyzyjny, pozwala bezproblemowo modelować nawet bardzo złożoną logikę.
3. Doświadczenie omnichannel
Pega pozwala na zbudowanie aplikacji, która płynnie obsługuje wiele kanałów komunikacji. A wszystko to dzięki:
- responsywnemu UI/UX, który automatycznie dopasowuje się do rozdzielczości urządzenia użytkownika,
- możliwości łatwego budowania integracji z portalami społecznościowymi (np. czat dla komunikatora), czat na stronie firmowej itp.,
- dostępności rozwiązań, które pozwalają szybko zbudować aplikację mobilną bez konieczności tworzenia jej wersji natywnej od podstaw
- dynamicznemu dostępowi do danych klientów, niezależnie od tego, gdzie te dane się znajdują, aby pokazać użytkownikom dokładnie to, co chcą zobaczyć
4. Jedna platforma pracy dla analityków i programistów
W Pega analitycy i programiści mogą współpracować w jednym środowisku. Prototypowanie nowego rozwiązania jest naprawdę łatwe, więc nawet sami analitycy mogą stworzyć szkielet aplikacji, aby lepiej zwizualizować finalną wersję. Po takim wstępnym projekcie do pracy przystępują programiści i rozpoczynają budowę aplikacji. Dzięki temu tworzone rozwiązanie ma dużo większą wartość biznesową. Co więcej, wszystkie wymagania i specyfikacje można również definiować i przechowywać bezpośrednio na platformie Pega, zamiast żmudnej dystrybucji tych danych do innych dokumentów lub systemów.
5. Rozwiązania przyszłościowe i łatwe do skalowania
Zawsze, gdy tego potrzebujesz, skalowalne oprogramowanie PEGA jest gotowe do działania.
Wykorzystuje koncepcję Situational Layer Cake, co oznacza, że tworzymy aplikacje, tworząc warstwy, które mogą dziedziczyć po sobie. Dzięki temu nasz kod jest lepiej zorganizowany i może być ponownie wykorzystany w wielu różnych warstwach. Możesz działać lokalnie lub w środowisku chmurowym, to zależy wyłącznie od Ciebie. System Pega wykorzystuje nowoczesne technologie, dzięki czemu nie musisz obawiać się, że Twoje rozwiązanie zostanie w tyle.